45 товарів
399грн.
Ви отримаєте +19 балів
1 248грн.
999грн.
699грн.
1 749грн.
2 298грн.
1 797грн.
1 548грн.
378грн.
Ви отримаєте +18 балів
1 050грн.
Ви отримаєте +52 бали
750грн.
Ви отримаєте +37 балів
501грн.
Ви отримаєте +25 балів
315грн.
Ви отримаєте +15 балів
377грн.
Ви отримаєте +18 балів
1 209грн.
Ви отримаєте +60 балів
414грн.
Ви отримаєте +20 балів
2 999грн.
Ви отримаєте +89 балів
302грн.
Ви отримаєте +15 балів
418грн.
Ви отримаєте +20 балів
430грн.
Ви отримаєте +21 бал
3 799грн.
Ви отримаєте +113 балів
2 699грн.
Ви отримаєте +80 балів
2 599грн.
Ви отримаєте +77 балів
2 999грн.
Ви отримаєте +89 балів
3 499грн.
Ви отримаєте +104 бали
3 299грн.
Ви отримаєте +98 балів

Сокири та колуни - особливості та призначення

Сокири та колуни – це універсальний інструмент для взаємодії з деревиною. Вони складаються з двох основних компонентів, які і формують підсумковий вид сокир та колунів - сокирище (сталеве або дерев'яне) і закріплена на ньому головка з надійного сплаву металопрокату. Гостра частина сокир та колунів називається лезом, а обухом – тупа. Незважаючи на те, що зовні всі сокири та колуни нагадують один одного, вони суттєво відрізняються способом виробництва та експлуатації.

Колун Vitals A3-90F

Головні відмінності між сокирами та колунами:

  • Призначення сокир та колунів – обидва ці інструменти вважаються багатофункціональними, але основний рід діяльність – це рубання різних будівельних матеріалів, в основному деревини. Сокира сама по собі має менші розміри і призначена для розрубування поперек волокон дрібних елементів, а колун - це більш важке і масивне пристосування, яке застосовується для розрубування великих колод уздовж волокон, тому його робоча частина повинна бути посиленою, масивною та гострою. Сокири та колуни використовуються в різних господарських, будівельних та теслярських потребах – демонтажі тимчасових конструкцій, їх спорудження, заготівлі деревини на зиму, догляду за садом тощо.
  • Рукоятка - колун має довгу рукоятку, яка потрібна для широкого, міцного хвату, розмаху при рубанні деревини, щоб не випустити його з рук під час роботи і не відчувати дискомфорту при його застосуванні через недостатні розміри. Сокира має укорочені розміри - це пов'язано з тим, що її часто застосовують однією рукою, отже, вона має менші габарити і масу і використовується для дрібної діяльності.
  • Ріжуча кромка сокир та колунів – вона відрізняється своєю масою та способом заточування. Для сокир використовують тонке лезо з гострою заточкою під 20-25 градусів, щоб без зусиль виконувати всі поставлені завдання. У колуна головка більша і товща, клиноподібної форми і заточується під кутом 40-45 градусів - це зроблено для того, щоб не застрявати в деревині.

Основні та популярні різновиди сучасних сокир та колунів:

  • Комбіновані сокири та колуни – вони експлуатуються практично у всіх випадках, мають середні габарити та масу, що дозволяють поєднувати діяльність та не втрачати можливості одноручного хвату.
  • Колуни для лісорубів – вони важкі та масивні, лезо впорається з будь-яким поставленим завданням.
  • Ремісничі сокири та колуни із заточеним під гарним кутом і вигнутим лезом, що використовуються для тисання різних поверхонь та матеріалів.
  • Ручний колун – має складну форму та габарити, дозволяє колоти колоди деревини будь-якої породи та розміру.
  • Сокира теслярська з прямою ручкою – користується попитом у столярних майстернях і дозволяє обробляти заготовки з дерева.

Відмінними рисами сокир та колунів є термін гарантії від виробника – залежно від обраної моделі він доходить до 25 років. Для того, щоб не помилитися з вибором, необхідно детально ознайомитися з технічними характеристиками обраної моделі та її призначенням.

Інтернет-магазин ТакіДа надає можливість купити сокири та колуни в офлайн-магазинах Києва або Дніпра, а також оформити доставку по всій країні.

Діапазон цін категорії Сокири і колуни від 225 до 4599 грн.
"Електроінструмент Сокири і колуни від Такі Да

Середній рейтинг товарів категорії Сокири і колуни 4.99 На основі 98 відгуків

дзвонити
кабінет