Робота бензопилою

Бензопила - корисний і багатофункціональний електроінструмент, як для професійного, так і побутового використання. Тим не менш, цей інструмент не такий простий, як здається, та й дотримуватися безпеки при його використанні точно не завадить. Саме про це, а також про правильну експлуатацію бензопили ми розповімо в цьому матеріалі. Отже, як правильно підготувати бензопилу до роботи? 

Інструкція

Перед початком роботи з бензопилою, потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО перевірити натяг ланцюга. Ланцюг, власне як і сама пила, є одним із ключових конструктивних елементів даного електроінструменту. Натяг ланцюга пили повинен бути правильно відрегульований, щоб ланцюг не провисав під час роботи. Погано натягнутий ланцюг може спричинити цілу низку проблем з подальшим використанням інструменту. По-перше, зношуватиметься шина, по-друге швидше зношуватимуться амортизатори, що спричинить додаткове небажане навантаження на корпус інструменту.

У продовження розмови про ланцюг, варто звернути увагу на наступні особливості цієї деталі: якщо ланцюг новий, то рекомендовано завантажити його в масло на кілька годин, а у разі використання старого ланцюга, його необхідно попередньо заточити, в іншому випадку, ріжучі елементи швидко зносяться.

Паливо

< Якщо ви використовуєте бензопилу, яка споживає певний ресурс палива, то перед використанням потрібно перевірити кількість палива в баку і, у разі потреби, провести дозаправку. Настійно рекомендуємо використовувати фірмові олії для заправки бензопил, які оптимально підходять для тієї чи іншої моделі.

Після виконання всіх необхідних підготовчих процедур ми переходимо безпосередньо до запуску апарата. Переконайтеся, що ланцюг пилки не стосується твердих поверхонь, потім вже вмикайте гальмо пилки.

Ну, а зараз настав час поговорити про використання пили «у справі». Якщо ви взялися за зрізання гілок, то у нас є кілька корисних порад, які допоможуть легше впоратися із роботою. В першу чергу, процес зрізання гілок необхідно починати з нижньої частини ствола, перебуваючи ліворуч від нього.

Працювати потрібно не поспішаючи, здійснюючи якісні та точні пропили гілок, намагаючись якнайменше задіяти носову частину пили. Для більш комфортної роботи необхідно тулити пилку до стегна або до ствола дерева і пиляти як верхньою, так і нижньою частиною шини. Для того, щоб спиляти гілки з верхньої частини ствола, покладіть пилку набік. Головне не забувати, що товсту (широку) гілку треба спилювати частинами від кінця гілки до стовбура. Якщо ж трапився «особливо великий екземпляр», то варто спробувати підпиляти її з кількох сторін.

{literal}