Як правильно вибрати електрогенератор
p>
Як правильно вибрати генератор електрики?
Звичайно ж, вирушаємо в організацію або магазини, які зможуть запропонувати деяку лінійку генераторів. З неї можна вибрати те, що потрібно. Але перш, ніж вирушити на пошук генератора, необхідно запастися деякою інформацією. При виборі потужності генератора повинна бути відома сукупна потужність споживачів, а також найменування виробів, які підключатимуться до генератора. Наприклад, якщо сукупна потужність споживачів складе 6 кВт, це зовсім не означає, що підійде генератор, номінальна потужність якого 6 кВт. Не слід забувати про пускові струми електроприладів. Якщо при підключенні звичайної лампочки, комп'ютера, телевізора пускових струмів практично немає, то у перфоратора, УШМ вони є, а у приладів з електродвигунами вони досить високі. Якщо потрібно запитати електрикою двигун потужністю 2 кВт, то генератора 6 кВт може вистачити, а може й ні. Пусковий струм електродвигуна перевищує його номінальну потужність до 5 разів. З підключенням зварювальних апаратів до генератора також не все так просто. Маючи зварювальний апарат, і припускаючи його використовувати на повну потужність, потужність генератора повинна вибиратися з 30% запасом . Зазвичай зварювальні апарати 190 А-220 А мають потужність 6-7 кВт. Це залежить від моделі та виробника апарату. Таким чином, генератор слід підбирати номінальною потужністю 9,1 кВт. Це практично граничні потужності для бензинових електрогенераторів та ціни на такі генератори значні. Взагалі слід розуміти, що збільшення потужності електричного генератора прямо впливає на його ціну та масу. Тому іноді простіше спочатку вибрати не дуже потужний зварювальний апарат. Наприклад, до роботи з генератором номінальною потужністю 6 кВт підійде зварювальний апарат потужністю 4-4,5 кВт. Завдання непросте, але вирішуване. У лінійці торгової марки Патон є малопотужні зварювальні апарати. Модель ВДІ-150 міні цілком підійде. Можна знайти й інший вихід – використання зварювального апарату не на повну потужність. Якщо зварювальний інвертор потужністю на 220А використовуватиме струмами приблизно 160-170 А, можна уникнути спрацьовування захисту від перевантаження на генераторі та його відключення. На генераторах відомих марок (Subaru, Geko, Senci тощо) не варто боятися частого спрацьовування захисту від перевантажень, а ось їх дешеві побратими китайського походження не можуть похвалитися тим, що однозначно витримають постійні навантаження.
Ще одне застосування для генераторів - це полювання або риболовля, де людина проводить по кілька днів, і джерело електроенергії просто необхідне. Звичайний генератор із собою на такі заходи не візьмеш, він надто важкий і шумно працює, що просто неприйнятно. Для цього можна використовувати малошумні переносні генератори з асинхронними двигунами. Потужність таких генераторів зазвичай становить 1-3 кВт. Її цілком достатньо, щоб підключити електрочайник, лампочку або зарядити будь-який гаджет. А шумність таких генераторів настільки низька, що можна говорити поруч із працюючим генератором навіть не підвищуючи голоси. Взагалі варто відзначити, що багато серйозних виробників виготовляють малошумні генератори будь-якої потужності. Ну уявіть собі резервне джерело живлення у вигляді 30 кіловатного генератора без захисного від шуму кожуха десь у лікарні. Його було чути на будь-якому поверсі. Яке вже тут лікування?І тепер трохи про самих генераторів, які вони бувають?
Озброївшись цими знаннями, ви можете сміливо переходити до каталогу електрогенераторів нашого інтернет-магазину та виберіть потрібне джерело живлення.